Březen, měsíc informací

15.03.2024

Milí přátelé Lipenska,

tento infomail bude zvací. Pozveme vás na přednášku naší předsedkyně Pavly Setničkové do Českých Budějovic a podělíme se s vámi o právě teď připravované další číslo našeho časopisu Občasník. Těšíme se na něj. Vy také?

Čtěte dále!


"Lipno - rekreační areál bez limitů?"

Takový je název přednášky, která proběhne v úterý 19. března v českobudějovickém klubu Horká Vana (ul. Česká 222/11) od 17:30 hodin v rámci akce Zelené úterky, kterou pořádá spřátelená organizace Calla. Událost na Facebooku je zde, budeme rádi za sdílení!

A úplně nejraději samozřejmě budeme, když přijdete. Pavla vás seznámí s historií rekreace na Lipensku i s nejnovějšími informacemi o developerských projektech na obou březích Lipna. Na konci bude samozřejmě prostor na diskusi, právě a zejména o těch rozumných limitech turismu, rekreace a využívání, které křehká lipenská krajina ještě unese.

Dozvíte se,

🎯 jak rozsáhlá je výstavba nyní, a co se chystá,

🎯 co si od nové výstavby slibují starostové,

🎯 a jaké to má a bude mít dopady na přírodu, vodu a lidi a jak to může dopadnout, když se to přežene.

A také

🎯 jak funguje ochrana našeho životního prostředí u nás,

🎯 jaké finty využívají developeři,

🎯 a jak fungují naše zákony a úřady.

Přijďte, protože kdo nic neví, nemůže nic dělat (a občas ani neví, že by měl 😊). Naopak informovaný jednotlivec může změnit mnohé! Těšíme se na vás!


Občasník č. 5 - pokračování dlouhého seznamu lipenských projektů

Ale nejenom to. V pátém čísle našeho časopisu, které vyjde začátkem dubna, se dozvíte ještě mnoho dalších, důležitých informací.

Například to, jak nezbytné je znát obsah a podílet se na tvorbě vašeho místního územního plánu. Ano, i běžný občan má právo tento klíčový rozvojový dokument v průběhu jeho přípravy připomínkovat. Jedině tak je možné mj. ohlídat "přešlapy" zastupitelů, kteří často z neznalosti schválí i velmi nekoncepční řešení. Pokud se k výstavbě benevolentní územní plány naskládají na mapě Lipenska jeden vedle druhého, dochází k akumulaci negativních vlivů na krajinu a čistotu vody. Pokračování článku z minulého čísla je přesně o tom.

Naopak v odlehčeném tónu se nese Stručný průvodce developerskou mytologií. Nenechte se ale mýlit - obvyklé mýty o prospěšnosti developerské výstavby pro obec a místní obyvatele vyvrací argumenty podloženými tvrdými daty, nikoliv měkkou spekulací.

Pokud byste po přečtení Občasníku propadali skepsi, nezoufejte a raději se přidejte k lidem, kteří už mají zkušenosti a leccos dokázali. Kromě členství přímo v Lipensku pro život se můžete zapojit do některého z lokálních spolků, jejichž mapu a seznam najdete nejen v Občasníku, ale již nyní na našem webu.

Kde toto zajímavé čtení získáte? Lipenští obyvatelé dostanou jako obvykle papírovou verzi časopisu do svých poštovních schránek, budou také již osvědčená místa, kde časopisy necháme k rozebrání, a elektronická veze bude ke stažení na našem webu.

🐟🐟🐟

Jedno číslo časopisu (10 tisíc ks), jeho tisk a distribuce nás stojí přibližně 60 tisíc Kč. Rozdáváme ho zdarma. Pokud vám přijde tento nezávislý informační zdroj o Lipensku také důležitý a můžete si dovolit ho podpořit, budeme rádi. Níže je odkaz na občasníkový banner na Darujme.cz. Děkujeme!


Práce na záchraně Lipenska je náročná. Jak nám můžete pomoci?

👍Dejte "like" našemu profilu na Facebooku a nastavte si sledování. Pozvěte své přátele, aby ji sledovali, a sdílejte příspěvky na stránce na Vaší zdi.

✍Rozešlete email svým přátelům a známým, aby také podepsali petice. Připojte svůj osobní vzkaz a odkazy na náš web www.lipenskoprozivot.cz.

💲Přispějte finančním darem na naši činnost na Darujme.cz.

🤝Nebo se přidejte do našich řad a napište na info@lipenskoprozivot.cz.

🍀Děkujeme za Vaši podporu a přejeme Vám krásné jaro!

Se ❤️ na dlani Váš tým Lipenska pro život