V průběhu května a června pořádá spolek Lipensko pro život a uskupení - Spolu pro lidi a krajinu, které kandiduje do krajských voleb v Jihočeském kraji přednášky a besedy na téma ochrany krajiny a vody

Životní prostředí v době rychlého průmyslového rozvoje dostává na frak. Úbytek volné krajiny, zhoršování znečistění ovzduší a vody má významný vliv na kvalitu našeho života a psychického i fyzického zdraví. Těmito tématy se intenzivně zabývají řečníci, kteří budou na besedách hovořit. Všichni se rozhodli, že je s tím potřeba něco dělat, a proto kandidují na společné kandidátce Spolu pro lidi a krajinu do krajského zastupitelstva.

Hlavní částí je přednáška předsedkyně spolku Ing. Pavly Setničkové o vlivech předimenzované výstavby rekreačních a investičních apartmánů na život obyvatel a krásnou lipenskou přírodu. V současné době se mnoho turisticky zajímavých oblastí potýká s přívalem developerů, kteří využívají benevolentních územních plánů, aby realizovali nahuštěnou výstavbu na zelených volných plochách. Ačkoliv současná vládní garnitura mluví o důležitosti ochrany půdy a volné krajiny, v realitě se odehrává zcela něco jiného. Na příkladu Lipenska se návštěvníci dozví nejen jaká jsou rizika spojená s tímto trendem, ale i o rizicích spojených s masovou turistikou, jak nastavit rozvoj, aby byl udržitelný a co s tím může dělat obyčejný občan.

Rozpis přednášek a besed

Třeboň, 7.6.2024, www.facebook.com/events/817008270348158/

Kdy: 7.6.2024 18:00

Kde: Kavárna V Klenbách, Březanova 5, Třeboň Lipensko

Název: Je krajina voda v ohrožení?

Anotace: Zajímá Vás, či máte názor na to, zda developerská výstavba a masová turistika přináší víc pozitiv či negativ, případně jak ohrožuje krajinu a kvalitu vody? A co vše ovlivňuje kvalitu vody? Včetně "našeho" rybnika Svět? Ano? Tak přijďte to kavárny V Klenbách kde proběhne prezentace a beseda s Ing. Pavlou Setničkovou, předsedkyní spolku Lipensko pro život a lídryní kandidátky Spolu pro lidi a krajinu pro letošní krajské volby a s RNDr. Jaromírem Lukavským, znalcem řas i situace ohledně kvality vody ve Světě. Moderátorem diskuze bude Matouš Šimek.

Přednášející a besedující:

 • Ing. Pavla Setničková, předsedkyně spolku Lipensko pro život, zabývající se ochranou krajiny a vody na Lipensku.

 • RNDr. Jaromír Lukavský, znalec řas i situace ohledně kvality vody v rybníku Svět.

 • Moderátor diskuze Matouš Šimek.


Strakonice, 13.6.2024, www.facebook.com/events/427174936813403/

Kdy: 13.6.2024 18:00

Kde: Šmidingerova knihovna Strakonice Husova 380

Název: Jak ochránit Lipno před developery.

Anotace: Životní prostředí v době rychlého průmyslového rozvoje dostává na frak. Úbytek volné krajiny, zhoršování znečistění ovzduší a vody má významný vliv na kvalitu našeho života a zdraví. Těmito tématy se intenzivně zabývají řečníci, kteří zavítají do Strakonic. Všichni se rozhodli, že je s tím potřeba něco dělat, a proto kandidují na společné kandidátce Spolu pro lidi a krajinu do krajského zastupitelstva.

Přednášející a besedující:

 • Ing. Pavla Setničková, předsedkyně spolku Lipensko pro život, bude mluvit o vlivech předimenzované výstavby rekreačních a investičních apartmánů na život obyvatel a krásnou lipenskou přírodu.

 • Ing. Daniel Kunc, žije v malé šumavské obci Nové Hutě, doplní přednášku o své zkušenosti se současnou developerskou výstavbou na vysoké Šumavě na příkladu ikonické šumavské obce, kterou všichni známe z filmů i z návštěv Šumavy.

 • Ing. Tereza Machová, předsedkyně spolku T.G.M. Nové Vráto,

 • Jan Juráš


Prachatice, 20.6.2024

Kdy: 20.6.2024 18:00

Kde: Kralova-Živá vila

Název: Je krásná jihočeská krajina v ohrožení? 

Anotace: Životní prostředí v době rychlého průmyslového rozvoje dostává na frak. Úbytek volné krajiny, zhoršování znečistění ovzduší a vody má významný vliv na kvalitu našeho života a zdraví. Těmito tématy se intenzivně zabývají řečníci, kteří zavítají do Strakonic. Všichni se rozhodli, že je s tím potřeba něco dělat, a proto kandidují na společné kandidátce Spolu pro lidi a krajinu do krajského zastupitelstva.

Přednášející a besedující:

 • Ing. Pavla Setničková, předsedkyně spolku Lipensko pro život,

 • Dan Kunc

 • Kateřina Wagnerová


Kaplice, 25.6.2024

Kdy: 25.6.2024

Kde: Městská knihovna Kaplice, Linecká 305, Kaplice

Název: Proč chránit krajinu před developery? 

Anotace: Přednáška předsedkyně spolku Ing. Pavly Setničkové na jaké jsou vlivy příkladu Lipenska ukáže jaké jsou vlivy předimenzované výstavby rekreačně/investičních apartmánových nemovitostí na život obyvatel a okolní přírodu na Lipensku. V současné době se mnoho turisticky zajímavých oblastí potýká s přívalem developerů, kteří využívají benevolentních územních plánů, aby realizovali nahuštěnou výstavbu na zelených volných plochách. Ačkoliv současná vládní garnitura mluví o důležitosti ochrany půdy a volné krajiny, v realitě se odehrává zcela něco jiného.

Přednášející a besedující:

 • Ing. Pavla Setničková, předsedkyně spolku Lipensko pro život

České Budějovice, 11.9.2024

Kdy: 11.9.2024

Kde: Horká Vana

Název: Jsou jihočeská krajina a životní prostředí ohroženy? Proč a jak je ochránit?

Anotace: V jižních Čechách mizí krajina, stále se horší kvalita vody a chystá se výstavba předimenzovaných spaloven. O tom, jak se dá rozvoj dělat, tak, aby byl udržitelný a neničili jsme si kvalitu života budou besedovat řečníci, kteří se těmito tématy dlouho a intenzivně zabývají. Všichni se rozhodli, že je s tím potřeba něco dělat, a proto kandidují na společné kandidátce "Spolu pro lidi a krajinu" do krajského zastupitelstva.

Přednášející a besedující:

 • Ing. Pavla Setničková, spolek Lipensko pro život, s.z.
 • MUDr. Jaroslav Valevský, spolek Náš domov, z.s.
 • Ing. Monika Březinová PhD., spolek Hluboká – Zámostí z.s.
 • Ing. Tereza Machová, spolek TGM Nové VrátoIng. Edvard Sequens, Calla - Sdružení pro záchranu prostředí
 • JUDr. Petr Svoboda

Tábor, 13.9.2024

Kdy: 13.9.2024 čas upřesníme

Kde: Jednota - upřesníme

Název: Je životní prostředí v Táboře ohroženo? Proč a jak ho ochránit?

Anotace: V jižních Čechách mizí krajina, stále se horší kvalita vody a chystá se výstavba předimenzovaných spaloven. O tom, jak se dá rozvoj dělat, tak, aby byl udržitelný a neničili jsme si kvalitu života budou besedovat řečníci, kteří se těmito tématy dlouho a intenzivně zabývají. Všichni se rozhodli, že je s tím potřeba něco dělat, a proto kandidují na společné kandidátce "Spolu pro lidi a krajinu" do krajského zastupitelstva.

Přednášející a besedující:

 • Ing. Pavla Setničková, spolek Lipensko pro život, s.z.